صفحه اصلی / مقالات / نحوه استفاده از رمز گردشی مکانیکی

نحوه استفاده از رمز گردشی مکانیکی

نحوه استفاده از رمز گردشی مکانیکی

یکی از سوالاتی که اکثر دوستان زمان خرید کمد های رمز دار و یا فایل رمزدار از ما می پرسن این هست که نحوه استفاده از رمز گردشی مکانیکی به چه صورت است و چگونه می توان رمز آن را به دلخواه تغییر داد . خب ما هم برای راحتی عزیزان در این مورد پستی نوشتیم و در اختیار شما قرار می دهیم .

نحوه باز کردن قفل به چه صورت است

برای باز کردن قفل رمزدار طبق نوشته بایستی عمل کنیم . فرض می گیریم رمزما بر روی عدد ۵۰ که بیشتر تنظیمات کارخانه بر روی این عدد است قرار دارد . بر روی قفل دو علامت وجود دارد که یکی به صورت افقی قرار گرفته برای باز کردن  و دیگری حالت چهل و پنج درجه خلاف عقربه ساعت و برای تغییر رمز در نظر گرفته شده است .

برای باز کردن قفل عدد ۵۰ را روی خط قرار می دهیم بعد از یک مکث کوتاه قلتک سه دور خلاف عقربه ساعت می چرخانیم و در دور سوم بایستی به آرامی روی خط قرار دهیم ، زمانی که عدد ۵۰ در دور سوم روی عدد پنجاه قرار گرفت قلتک را هم جهت با عقربه ساعت نیم دو می چرخانیم قفل باز می شود. لازم به ذکر است که در این مقاله فرض ما عدد ۵۰ بود و نه عدد دیگری ، دلیل تاکید ما بر روی ۵۰ این است که بعضی از دوستان فکر می کنند تمامی قفل ها برو ی این عدد تنظیم شده است و چون ما در این باره توضیح می دهیم حتما همین عدد است . باید توضیح دهم که هر شرکتی بر اساس سلیقه خود عدد رمز را تایین می کند و بایستی رمز قفل را به شما ارائه دهد .

چگونه رمز قفل را عوض کنیم

برای تغییر رمز در قسمت پشت قفل رمزدار حفره ای وجود دارد همراه با یک آچار که شباهت زیادی به آچار آلن دارد . عدد رمز ۵۰ را روی خط ۴۵ در جه که توضیح دادیم قرار می دهیم و قلتک را بر خلاف عقربه ساعت سه دور می چرخانیم ، بایستی در هر دور چرخش بر روی عدد یک مکث کوتاه انجام داده شود و دور سوم عدد دقیقا رو بروی خط قرار گیرد. آچار را داخل حفره قرار می دهیم به طوری که تا علامت نشان داده شده بر روی آچار داخل برود حال آچار را خلاف جهت می چرخانیم و بر می گردیم تا رمز جدید را برای قفل تعیین کنیم .

فرض را برای رمز جدید عدد ۷۵ قرار می دهیم ، عدد هفتاد و پنج را روی خط ۴۵ درجه قرار می دهیم و بعد بر خلاف عقربه ساعت سه دور می چرخانیم و باز در دور سوم بر روی ۷۵ قرار می دهیم دقت کنید دقیقا رو بروی خط قرار بگیرد . در این زمان آچار را به حالت اولیه برگردانید . حالا می توانید کمد و یا فایل را با رمز جدید استفاده کنید.

امید واریم که توانسته باشیم در رابطه با آموزش فعلی کمکی کرده باشیم.

شرکت تولیدی تندیس

نحوه استفاده از رمز گردشی مکانیکی

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام و یا اینستاگرام ما عضو شوید.

Print Friendly, PDF & Email

بازدیدها: ۱۳

درباره شرکت تندیس

این مطالب را نیز ببینید!

رنگ کوره ای چیست؟

رنگ کوره ای چیست ؟ رنگ کوره ای چیست ، نوعی پوشش صنعتی از مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.